Rozdíl mezi taneční a běžnou vycházkovou obuví je opravdu ve spoustě věcí.

Především, taneční obuv má speciální tenkou podrážku. To umožňuje tanečníkům vnímání parketu hmatem. Je vyrobena z chromové broušené kůže, která je na tanec ideální (opravdu skvělá :-)) .

Taneční bota díky své podrážce umožňuje, abyste se na parketu podle došlápnutí buď zachytili, nebo pěkně sklouzli, přesně tak, jak to aktuální taneční figura vyžaduje.
Podrážka z tohoto materiálu je nejlepším kompromisem mezi běžnou podrážkou z pryže/gumy (na parketu se lepí) a podrážkou z hladké kůže (na parketu klouže).

Tato podrážka je také úžasně ohebná a na Vaši nohu tedy působí menší tlak než u běžné obuvi. Vy pak díky pružným chodidlům snáze podchytíte rovnováhu a více uplatníte svůj pohybový potenciál.

Taneční boty mají navíc výhodu v tom, že jsou lehčí než většina běžných bot (jsou vyrobeny z lehčí kůže), což snižuje Vaši námahu během tance.

Taneční obuv je navržena tak, aby Vaše chodidla a prsty měly více místa a pohodlí Toto pohodlí při pohybu Vám umožní dosáhnout lepších tanečních výsledků s menší zátěží chodidel, kloubů a nohou.

Dámská taneční obuv má navíc zpevněný podpatek , což znamená, že paty této obuvi snesou větší tlak a umožňují tak tanečnicím využití celých svých chodidel i při použití vyšších podpatků.

Dalším důležitým prvkem taneční obuvi jsou pevné řemínky a paty , které by měly být navíc dostatečně těsné na to, aby spojily chodidlo tanečníka s botou v jeden harmonický celek. Bota tak reaguje na pohyb tanečníka bez zbytečného zpoždění.

U taneční dámské obuvi je také velmi důležité, aby bota přesahovala chodidlo jen velmi nepatrně, což dovolí při tanci užívat i špiček.

Přes zmíněné pevné materiály má taneční obuv svršek velmi lehký a poddajný , což přináší při tanci potřebné výhody.


Taneční boty jsou speciální obuví pro tanec, v žádném případě nejsou určené k venkovnímu nošení !!! Vlhkost, nečistota a drsný povrch ničí taneční podrážku a ta poté ztrácí své výjimečné vlastnosti, tolik potřebné k tanci.

Používat běžnou obuv k tanci není dobré ani pro Vás ( nižší komfort při tanci, vyšší zátěž kloubů ...), ani pro parket ( poškrábání kamínky zachycenými v podrážce, vlhkost a nečistoty z venku ...) a není to ani ohleduplné vůči ostatním tanečníkům, kteří se před tancem přezouvají.


Neváhejte a navštivte naši specializovanou prodejnu Tali Dance v Olomouci, kde Vám poradíme a pomůžeme s výběrem taneční obuvi vhodné právě pro Vás.